Aktualności

Co nowego u nas słychać

Światowy Dzień Walki z Depresją - 23 luty 2011

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji w atrium Biblioteki Pod Atlantami, otwarto wystawę prac plastycznych, Pacjentów Oddziału Psychiatrycznego Specjalistycznego Szpitala im. dra. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Depresja nazywana jest chorobą cywilizacyjną. Obecnie na świecie cierpi na nią prawie 120 milionów ludzi, a w naszym kraju około 10 % polaków. Nie każdy jednak wie, że chorzy nie muszą być ze swoim problemem sami, zwłaszcza odkąd w 2009 roku, w naszym mieście otwarto Oddział Psychiatryczny Specjalistycznego Szpitala im. dra. A. Sokołowskiego.
Pacjenci których stan zdrowia jest dobry i nie wymagają hospitalizacji, mają możliwość terapii i rehabilitacji psychiatrycznej na oddziale dziennym. Zajęcia trwają od 8 do 14, i są bardzo urozmaicone. Oprócz psychoterapii indywidualnej i grupowej, chorzy biorą także udział w zebraniach społeczności terapeutycznej, gimnastyce, wycieczkach terenowych czy nauce gotowania. Celem jest poprawa funkcjonowania i samopoczucia pacjentów, na każdym etapie ich choroby.
Ci, którzy wymagają całodobowej opieki, umieszczani są na oddziale stacjonarnym, mogącym pomieścić 70 pacjentów. Tam chorzy są kompleksowo diagnozowani i dobierana jest im odpowiednia terapia. Nie jest to jednak typowy oddział szpitalny. Dla pacjentów przygotowywane są gry towarzyskie, relaksacja połączona z muzykoterapią, biblioterapia czy ćwiczenia pamięciowe, sportowe lub zajęcia plastyczne. To właśnie na nich, w ramach arteterapi (leczenia przez sztukę) powstały prace które do 12 marca oglądać będzie można w atrium Biblioteki pod Atlantami. Obrazy, tworzone były przez pacjentów oddziału dziennego i stacjonarnego przez 1,5 roku. Przy okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Depresją, postanowiono pokazać je także mieszkańcom miasta.

 

 

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 roku życiaKontakt

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego
  • Ul. Sokołowskiego 4
  • 58-309 Wałbrzych
  • Centrala telefoniczna: 74 64 89 742
  • Rejestracja do poradni: 74 64 89 679
  • Sekretariat dyrektora: 74 64 89 600

Newsletter

/aktualnosci/swiatowy-dzien-walki-z-depresja