Aktualności

Co nowego u nas słychać

Zbadaliśmy blisko 100 dzieci! - 26 listopad 2012

W sobotę, 24 listopada, w Galerii Victoria w godzinach 10– 17 trwały badania przesiewowe w kierunku skolioz dla dzieci od 5 do 18 roku życia. Każdy mógł przyjść i bezpłatnie skorzystać z konsultacji i porad specjalistów w dziedzinie ortopedii i fizjoterapii, którzy służyli pomocą wszystkim chętnym.

Badania zorganizowane były przez Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu i Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu przy współpracy ze Specjalistyczną Firmą Ortopedyczną Orto-pes, zajmującą się wykonywaniem protez kończyn oraz sprzętu ortopedycznego na miarę.
Pierwszym etapem badań było wykonanie obrazu stóp dla stwierdzenia ewentualnych schorzeń kończyn dolnych. Kolejne etapy to bardziej szczegółowe badania dokonywane przez fizjoterapeutów  oraz ortopedów z naszego szpitala. Każdy mógł porozmawiać ze specjalistami, którzy odpowiadali na wszystkie pytania w dziedzinie ortopedii.

W ramach przygotowanych badań profilaktycznych udało się zbadać blisko sto dzieci z Wałbrzycha i okolic. U około 30 nie wykryto odchyleń w postawie, u kilkorga dzieci stwierdzono poważne zaburzenia dotyczące zniekształcenia kręgosłupa. Kilkadziesiąt dzieci skierowanodo Międzyszkolnych Ognisk Ćwiczeń Skolioz - mówi mgr Grażyna Nowakowska, fizjoterapeuta.BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 roku życiaKontakt

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego
  • Ul. Sokołowskiego 4
  • 58-309 Wałbrzych
  • Centrala telefoniczna: 74 64 89 742
  • Rejestracja do poradni: 74 64 89 679
  • Sekretariat dyrektora: 74 64 89 600

Newsletter

/aktualnosci/zbadalismy-blisko-100-dzieci