Aktualności

Co nowego u nas słychać

Złote serce dr Ewy Fluder - 04 październik 2017

Oddział Okulistyczny Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu otrzymał „Złote serce". Serce ze szlachetnego kruszcu jest wyróżnieniem wręczanym przez Ryszarda Nowaka, wałbrzyskiego radnego i przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej wałbrzyskich dzielnic Biały Kamień i Konradów.

– Mieliśmy masę sygnałów od mieszkańców, że takie wyróżnienie należy się wszystkim pracującym tu osobom, z Panią ordynator na czele. Dokonują tu bowiem prawdziwych cudów. Ludzie odzyskują wzrok – mówi radny R. Nowak. Dodaje, że serduszko przyznają osobom otwartym na problemy innych.
– Jesteśmy zaskoczeni tym wyróżnieniem. Ale to chyba oznacza, że nasza praca ma sens – mówiła odbierając złote serce, Ewa Fluder, ordynator oddziału. Pracuje tam 10 pielęgniarek, 5 salowych i 6 lekarzy. Leczą głównie. chorych na jaskrę i zaćmę. Tylko operacji usunięcia zaćmy wykonują około 120 miesięcznie.
– Staramy się, ale kolejka oczekujących na zabieg i tak jest spora. Czas oczekiwania to pięć lat. Kto zgłosi się teraz, zabieg będzie miał wykonany w 2022 roku – mówią. Dodają, że powody takiej sytuacji są dwa – ograniczone środki, które otrzymują z NFZ i olbrzymia ilość zgłaszających się do nich chorych.
– Jesteśmy po prostu bardzo dobrzy, lepsi na przykład od kliniki i szpitali klinicznych we Wrocławiu. Zgłaszają się do nas pacjenci między innymi z Wrocławia, Kłodzka, Leszna czy Rawicza – mówi Ewa Fluder.

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Zapraszamy Panie w wieku od 50 do 69 roku życiaKontakt

Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego
  • Ul. Sokołowskiego 4
  • 58-309 Wałbrzych
  • Centrala telefoniczna: 74 64 89 742
  • Rejestracja do poradni: 74 64 89 679
  • Sekretariat dyrektora: 74 64 89 600

Newsletter

/aktualnosci/zlote-serce-dr-ewy-fluder