III Wałbrzyska Konferencja Ortopedyczna

14 czerwca 2010

 

III Wałbrzyska Konferencja Ortopedyczna, która odbyła się 11 czerwca br. w Zamku Książ to już ostatnie spotkanie w ramach cyklu Wałbrzyska Wiosna Naukowa 2010.

W czasie spotkania wysłuchaliśmy niezwykle ciekawych wykładów Prof. dr hab. Wojciecha Marczyńskiego ze Szpitala Klinicznego w Otwocku („Biologiczna stymulacja zrostu złamań trzonów kości długich stabilizowanych śródszpilkowo") czy Prof. dr hab. Romualda Będzińskiego z Zakładu Inżynierii Biomedycznej i Mechaniki Ekstremalnej Politechniki Wrocławskiej („Biomechaniczne aspekty implantacji w ortopedii i traumatologii narządu ruchu". Uczestnicy konferencji równie pozytywnie ocenili prezentacje prelegentów z Oddziału Ortopedycznego Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu i Prof. dr hab. Szymona Dragana, który zapoznał nas z „Postępami w alloplastyce dużych stawów".

Po interesującej dyskusji i wymianie doświadczeń organizatorzy zaprosili uczestników konferencji na poczęstunek. Rozdano także certyfikaty uczestnictwa w sympozjum. Zadowoleni słuchacze wyrażali nadzieję na spotkanie w przyszłym roku. Zatem już teraz zapraszamy na Konferencję Ortopedyczną wiosną 2011 r.

Sylwia Lewandowska

 

 


Najnowsze aktualności

2021-06-16
Unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych w związku z przeciwdziałaniem COVID – 19
Komercyjne badania PCR w kierunku SARS-CoV-2
2021-06-11
Komercyjne badania PCR w kierunku SARS-CoV-2 Szanowni Państwo, informujemy, że od...
2021-05-25
Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży. Lista Ośrodków Środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z terenu województwa...
2021-05-10
Zniszczenie niearchiwalnej dokumentacji medycznej z lat 1998 - 2000 Zniszczenie niearchiwalnej dokumentacji medycznej z lat 1998 - 2000